SOFIA studia  

Klimatizace Bazén
Informace o destinaci

Výlety, letoviska, půjčení auta...

O zájezdu

Bazén, Do 100 m od pláže, Klimatizace, Oblíbené - rezervujte včas, Vhodné pro rodiny s dětmi,

Informace o ubytování

1-4 lůžka
bez stravování

Poloha

Moderní vilka leží v osadě Xi nedaleko vyhlášené pláže Xi. V zahradě jsou další tři vilky, které patří stejnému majiteli. Jsou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti tak, aby klientům zůstalo zachováno soukromí. V blízkosti je vynikající taverna a bar s celodenním provozem.

Ubytování

V přízemí vilky jsou tři příjemná dvoulůžková studia a jedno jednolůžkové studio, které jediné nemá výhled na moře. V prvním patře jsou mezonetová studia (s dřevěným vestavěným patrem), dvě třílůžková a jedno čtyřlůžkové, která mají prostorné balkóny s nádherným výhledem na moře. Tato mezonetová studia mají v patře ložnici s jedním nebo dvěma lůžky, v dolní části pak další dvě lůžka a kuchyňský kout. Součástí každého studia je sprcha, WC, prostorný balkón nebo terasa, kuchyňský kout (včetně vařiče, základního nádobí a ledničky), TV a klimatizace. Dětská postýlka je na vyžádání (zdarma).

Vybavení a služby hotelu

Majitel ubytování provozuje malý obchod, kde je možné si objednat základní potraviny. K ubytování patří bazén, kde jsou k dispozici lehátka a slunečníky zdarma, a venkovní terasa s příjemným posezením. Na zahradě je malé dětské hřiště a prostor pro grilování. V blízkosti obchodu a kanceláře komplexu Xi Village je Wi-Fi.

Shrnutí

Krásné koupání a kvalitní ubytování bude vyhovovat všem milovníkům koupání. Velkou předností je klimatizace zdarma.

Vzdálenosti

od pláže: cca 60 m.
od města Lixouri: cca 8 km.

Pořadatel zájezdu

CK VIAMARE

Zdarma k tomuto zájezdu

Termíny odletu a ceník

Termíny a ceník

Zobrazit:
Datum od-do:
Načitám termíny ...
Ceny zájezdů HIT a Last Minute (LM) jsou v ceníku již po slevě.
Ceny ostatních zájezdů jsou v ceníku sníženy o věrnostní slevu Moje VTT letecky 9 %

Další informace k cenám

Cena zahrnuje

letenku Praha - Kefalonie - Praha včetně poplatků letecké dopravy, transfery v destinaci, 7x, 10x nebo 11x ubytování-strava dle popisu, služby zástupce Viamare

Cena nezahrnuje-příplatky

cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
jednolůžkové studio: od 400 Kč/noc
dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

Cena kombinovaných zájezdů zahrnuje

15x (květen) nebo 20x (říjen) ubytování-strava dle popisu, dopravu autokarem, lodní lístek do 4lůžkové kajuty na trajektu, jednosměrnou letenku včetně leteckých poplatků, transfery v destinaci, služby zástupce Viamare.
Dětské ceny a slevy na 3. a 4. lůžku se u kombinované dopravy neposkytují.

Cena kombinovaných zájezdů nezahrnuje-příplatky

cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
lodní lístek do 2lůžkové kajuty na trajektu: 1300 Kč/osoba
jednolůžkové studio: od 100 Kč/noc

Ceny jsou kalkulovány

k 1.10.2017

7 důvodů proč VTT

28 let zkušeností a stability
Osobně vybíráme ta nejkrásnější místa
Vybíráme hlavně místa bez masového turismu
Pravidelně kontrolujeme každé ubytování
Děti do 2 let cestují do Řecka za 500 Kč
Kodex kvality
Pojištění proti úpadku

Recenze

8,7
22 hodnocení
8,4 Ubytování
9 Služby
9 Okolí
8,6 Stravování
Řazení
1 2 3
9
Kefalonie
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 6 Stravování
Celkový dojem
Dovolenou na Kefalonii jsme si objednali na poslední chvíli.Na Kefalonii jsme již ...
Celkový dojem
Dovolenou na Kefalonii jsme si objednali na poslední chvíli.Na Kefalonii jsme již před několikati lety byli,takže jsme věděli,že je to nádherný ostrov.Musím říct,že nás opět ostrov nezklamal.Dovolená to byla krásná,a myslím si,že se tam někdy opět vrátíme.S CK Viamare jsme byli poprvé,a myslím si,že to nebylo naposled.
Okolí

Okolí studia se nám líbilo,bazén byl čistý.Pláž byla hezká,chodili jsme dál,kde nebylo tolik lidí,a tam bylo moře průzračné.Nebyly ani velké vlny,což ocenila naše sedmiletá dcera,která byla nadšená.Tady na recenzích jsme před odjezdem četli,že z taveren se večer ozývá hlasitá hudba,nic takového,ale nebylo.Večer jsme sedávali na terase a byl opravdu klid.

Ubytování

Co se týká ubytování-byli jsme spokojeni.Krásný výhled na moře,pokoj byl hezký a čistý,nádobí dostačující.Prostěradla a ručníky nám paní měnila co druhý den.Dávám velké plus(i když je to pro někoho blbost),že jsme měli k dispozici smeták a lopatku.Přece jenom jsme si písek přinášeli z pláže,takže jsem za smeták byla vděčná.

Strava

Dovolenou jsme měli bez stravy,takže tu nemůžu hodnotit.Jednou jsme byli v nedaleké taverně,ale jídlo nebylo nic moc.Byli jsme rádi,že v obchůdku byli ochotni(velmi milé slečny prodavačky),a vždy nám nakoupily potraviny,které jsme si objednali.

Další služby

Paní delegátka Saša si zaslouží velkou 1*.Moc příjemná,milá,sympatická paní,která nám hezky popovídala o Kefalonii.Je vidět,že svou práci má moc ráda,a že o Kefalonii ví spoustu věcí a má taky spoustu zážitků.Čekala na nás už na letišti v Kefalonii a taky byla s námi,když jsme odlétali zpět.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Silvie Tylečková, 07.10.2018
8,3
Pláže, moře, tzaziki a komáři
9 Ubytování 8 Služby 10 Okolí 6 Stravování
Celkový dojem
Spokojenost, odpočinek, výborná kuchyně a nádherné moře.V osadě Village Xi jsme ...
Celkový dojem
Spokojenost, odpočinek, výborná kuchyně a nádherné moře.V osadě Village Xi jsme strávili 11 dní, půjčili jsme si auto na 6 dní a díky tomu projeli skoro celý ostrov, takže jsme se nabažili i jiných pláží - oblázkových, písečných, skalnatých, výběr je na Kefalonii pestrý. Na většině pláží je i sladkovodní sprcha, na některých malé občerstvení, skoro všude budka na převlečení z plavek, což nás mile překvapilo. Ceny všeho na řeckých ostrovech pomalu rostou, takže se dostávají na rakouskou úroveň.Doporučuji dobře vybrat ubytování, protože ne všechny hotely a apartmánové domy mají v okolí dobrou a dobře vybavenou pláž. Ubytování Sofia mohu jen doporučit, leží v těsné blízkosti pláže s červeným pískem, plážovým barem s lehátky, má sladkou sprchu a vlastní sladkovodní bazén s lehátky. V blízkosti malý obchůdek a 2 dobré restaurace. V objektu uklízí komunikativní a milá Češka, takže kdo nemluví cizí řečí, dozví se od ní, co potřebuje. V kombinaci s půjčením auta dokonalé. Rozhodně ale doporučuji repelenty do zásuvky, nebo se nevyspíte. Po celém ostrově v podvečer začnou útočit komáři. .
Okolí

klidné místo, 40 m od moře, výborná vybavenost, nic tam nechybí. Kdyby dodělali sprchu v zahradě při příchodu od pláže ( je tam jen vybetonované plato s připravenou tyčí), tak není co si na místě přát víc.

Ubytování

poměr kvalita cena v pořádku. V kuchyňce by někdo mohl doplnit vymlácené skleničky a hrníčky, vezměte si utěrku, jar i houbička k dispozici. Nevedou rohožky, takže si písek z pláže nosíte až do postele. Ručníky i povlečení nám měnili za pobyt 3x.

Strava

Snídaně za 5 E na osobu, které nově nabízí recepce jsme si koupili jen jednou. Tak špatnou kávu jsem nepila nikde. Zbytek švédského stolu podprůměrný, potraviny sice v dostačujícím množství, ale ty nejlacinější, které se dají koupit. Restaurace v pořádku, jídlo kvalitní a velice chutné, ale taky za vyšší ceny.

Další služby

Obchůdek v místě vede jen velice omezený sortiment. Čerstvé potraviny, ovoce, zeleninu dovezou do druhého dne na objednávku. Restaurace v místě slušně vaří, ceny srovnatelné se zbytkem ostrova. Delegátka, rádoby roztomile užvatlaná osůbka, by nemusela sdělovat do pléna detaily z osobního života ostatních účastníků zájezdu. Její projevy jsou sice plné zdrobnělin, ale mohla by si ostrov projet a blíž se s ním seznámit. Její informace byly občas odlišné od reality. Soběstačně jsme si s tím ale poradili.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Martina, 28.09.2018
8
Ubytování v pokoji č.5 - přízemí uprostřed
2 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Koupání v moři bylo skvělé, díky výjimečně krátké vzdálenosti (cca 40 m) k moři s ...
Celkový dojem
Koupání v moři bylo skvělé, díky výjimečně krátké vzdálenosti (cca 40 m) k moři s nádhernou písčitou pláží. Také bazén v areálu s lehátky a slunečníky byla vždy příjemná změna. Co však bylo hrozné bylo ubytování v pokoji č.5 uprostřed v přízemí, což je úzká nudle, pouze s jedním oknem bez možnosti přirozeného větrání, tak jako mají oba sousední pokoje (balkonové dveře a boční okno). Tímto se pobyt v pokoji stával opravdu velmi nepříjemný a pokud se pustila klimatizační jednotka chladný vzduch proudil na postel, která je přímo pod ní.....Také teplý vzduch proudící z rachotící venkovní jednotky umístěné přímo za zády na malé terásce, pohodě večerního posezení rozhodně nepřidal.Naopak služby delegátky a oba výlety, kterých jsme se zúčastnili neměly chybu.Závěrem tedy mohu říct - když ubytování v Sofii, tak již nikdy pokoj č.5
Okolí

Skvělá písčitá pláž, vhodná i pro nejmenší děti, kde si každý může najít svoje místo.

Strava

Každá návštěva sousední taverny "Blue Avesto" byla gastronomickým zážitkem.

Další služby

Služby delegátky a výlety výborné.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Zdeňka, 17.09.2018
8,3
Bylo fajn být blízko u moře :-)
8 Ubytování 9 Služby 8 Okolí 8 Stravování
Celkový dojem
Velkou předností dané destinace je blízkost moře a výborné pláže (s červeným pískem ...
Celkový dojem
Velkou předností dané destinace je blízkost moře a výborné pláže (s červeným pískem a s jílem, který prý je nějak léčivý, takže každý se nadšeně patlá), krásný výhled, bazén s lehátky a klima v ceně.Wifi jde kolem bazénu a trochu na pokoji. Je tam také ping pong. Malinký obchůdek, chleba nebo ovoce vám jsou ochotní přivézt z města - nevyzkoušel jsem. Co jsem vyzkoušel je jejich domácí olivový olej :-)Možnost nákupu je v Lixouri, to jest asi 8 km, dostupné také autobusem (4x denně), Argostoli (hlavní město) trajektem z Lixouri (jezdí celý den po čtvrhodině).Kdo chce objevovat, tak doporučuji vyhlášenou pláž Myrthos (na severozápadě ostrova), kousek od ní zříceninu pevnosti v Asosu a moc pěkné jsou i jeskyně v Melissani a Drogarati. A kdo má rád vejšlapy (i když nevím, v tom horku!), tak se dá dostat na nejvyšší horu pohoří Ainos - Mega Soro (1628m).Malé upozornění:(ale již bylo zmíněno v jiné recenzi)Je to někdy prezentováno jako klidné místo vhodné pro rodiny s dětmi atd.To může být v některých termínech i pravdou, ale těch několik taveren kolem a (většinou) řečtí hosté dokážou dát o sobě dostatečně vědět.
Okolí

Spokojenost. Jak jsem již uvedl, největší přednost je blízkost moře a výborné pláže. V samotné osadě je toho velice málo.

Ubytování

Ubytování dobré - studio s mezonetem, nijak veliké, ale dostačuje. Veliká terasa, krásný výhled. Vybavení kuchyňky dostatečné - vařič, lednice, rychlovarka, dva hrnce, talíře, hrníčky, skleničky, příbory.Jak už bylo zmíněno v jiné recenzi, pokulhává úklid. Vynešení koše jednou za tři dny při "řeckém stylu uchovávání použitého toaletního papíru v koši" je zvrhlost.

Další služby

Služby delegátky v pohodě, nabízené výlety jsme neabsolvovali, zapůjčení auta přes delegátku klaplo.

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
RM, 06.08.2018
7,8
Klidná dovolená na úžasném ostrově
5 Ubytování 10 Služby 8 Okolí 8 Stravování
Celkový dojem
Ostrov je překrásný. Doporučuji všem, kteří nemusí hotelové komplexy s all inclusivy ...
Celkový dojem
Ostrov je překrásný. Doporučuji všem, kteří nemusí hotelové komplexy s all inclusivy a animačním programem, všem, kteří milují klid a nádherné pláže, na kterých nemusí bojovat o metr čtvereční. Nikdy se nevracím na stejná místa. U Kefalonie jsem udělala vyjímku.
Okolí

Pár kroků od vilky jemožné využít malý obchůdek se základními potravinami. Obsluha je velmi příjemná a ochotná. Prodávají mimo jiné dobré stáčené víno a domácí olivový olej. Bazén je menší, ale dostačující, nikdy není přeplněn. Moře a pláž s červeným saharským pískem leží pár desítek metrů od ubytování. Při vstupu do moře dejte pozor na kameny, které Vás mohou v písku překvapit. Naleznete zde 4 taverny, nejlepší jsem zmínila níže. O víkendech je pláž přeplněna, přijíždějí Řekové, kteří mají volno. Pokud nezvládáte davy, je lepší navštívit pláž Lepeda kousek od Lixouri, která je klidná i v neděli. Navíc jsem tu ochutnala ten nejlepší řecký salát v malované smaltované misce.

Ubytování

Ubytování je skromné, studia menší, nicméně odpovídají ceně. Úklid lehce pokulhává, vynášení košů co třetí den je naprosto nedostačující.

Strava

Stravovali jsme se sami. Nejlepší jídlo a skvělou obsluhu najdete v těsné blízkosti vilky Sofia v Baru Vardiani. Ale výborně vaří i v Apolafsi v Lixouri.

Další služby

Paní Saša je člověk na svém místě. Velmi schopná, milá dáma, která má nekonečné znalosti o ostrově. Děkujeme!!!

Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jana Jarošová, 28.07.2018
10
Perfektní dovolená
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Skvělé ubytování, krásný výhled, klidné místo, blízko nádherné pláže, vhodné pro ...
Celkový dojem
Skvělé ubytování, krásný výhled, klidné místo, blízko nádherné pláže, vhodné pro rodiny s dětmi nebo seniory, pozvolný vstup do moře, na pláži bar, dětské atrakce zdarma, slunečníky, lehátka a vodní sporty za poplatek, obchůdek pár metrů od ubytování, co nemají, lze doobjednat s dodáním do druhého dne, vstřícní majitelé, úžasná delegátka, super výlety s Viamare po ostrově, naprostá spokojenost :-)
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jana Krčmářová, 07.08.2017
10
Krásná pláž XI
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Byla jsem na Kefalonii již po páté, vždy s Viamare.Pláž XI je velmi krásná a klidné ...
Celkový dojem
Byla jsem na Kefalonii již po páté, vždy s Viamare.Pláž XI je velmi krásná a klidné moře je báječné jak pro děti ,tak pro nás starší. Pobyt pro nás je vždy lepší před hlavní sezonou. V měsici srpnu je tam velký ruch a spousta Řeků, kteří si tu užívají svátky.Vše bylo bezvadné i díky naší delegátce paní Alexandře, která se o nás báječně starala a výlet s ní byl příjemný i poučný.Doufám, že když zdraví dovolí i příští rok bych ráda cestovala s Viamare, třeba zase do jiné lokality.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Klauzová, 26.06.2017
10
Místo krásné, začátek sezony s minimem turistů na nádherné pláži
10 Ubytování 10 Služby 10 Okolí 10 Stravování
Celkový dojem
Klady :Místo krásné, začátek sezony s minimem turistů na nádherné pláži , opravdu ...
Celkový dojem
Klady :Místo krásné, začátek sezony s minimem turistů na nádherné pláži , opravdu pohoda, moře čisté, ubytování pěkné, domácí velice vstřícní a milí, budeme se tam moc rádi vracet. Delegátka se o nás vzorně starala. Zápory:Zaplatili jsme si týden navíc a CK nám napočítala plnou cenu vč.dopravy, takže jsme dopravu zaplatili 2x. To byl jediný nedostatek dovolené - u jiných CK lze při prodloužených pobytech zaplatit samostatně pobyt a dopravu k tomu zvlášť .Jinak bylo vše opravdu pěkné.
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Ladislava Zischková, 16.06.2017
1 2 3

Mapa

Poloha hotelu na mapě má pouze informativní charakter a je poskytována bez záruky. Zobrazit velkou mapu

Sledujte nás

Google Plus You Tube

© Copyright Cestovní kancelář VTT, TRAVEL FAMILY s.r.o. Specialista na Řecko od roku 1992. Všechna práva vyhrazena.
Realizace: MagicWare | Redakční systém is>content | Rezervační systém is>tour